FW-18-03-G-D-215-126-TR
Part Number:
FW-18-03-G-D-215-126-TR
Description:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.341" (8.661mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)