FW-25-05-G-D-490-178-TR
Part Number:
FW-25-05-G-D-490-178-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.668" (16.967mm)
Length - Post (Mating) :
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)