FW-25-05-L-D-275-284-A-TR
Part Number:
FW-25-05-L-D-275-284-A-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.559" (14.199mm)
Length - Post (Mating) :
0.284" (7.214mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)