FW-30-03-G-D-304-068-ES
Part Number:
FW-30-03-G-D-304-068-ES
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.372" (9.449mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.304" (7.722mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)