FW-48-01-F-D-309-150
Part Number:
FW-48-01-F-D-309-150
Description:
CONN HDR 96POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.504" (12.802mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.309" (7.849mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
96
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)