FW-25-05-L-D-462-070-A-P-TR
Part Number:
FW-25-05-L-D-462-070-A-P-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.532" (13.513mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.462" (11.735mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)