FW-06-05-L-D-390-171-P-TR
Part Number:
FW-06-05-L-D-390-171-P-TR
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.561" (14.250mm)
Length - Post (Mating) :
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height :
0.390" (9.906mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)