FW-50-05-L-D-528-080-A-P
Part Number:
FW-50-05-L-D-528-080-A-P
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.608" (15.443mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)