FW-50-05-L-D-530-066-A
Part Number:
FW-50-05-L-D-530-066-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.596" (15.138mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.462mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)