FW-05-05-L-D-369-075-P-TR
Part Number:
FW-05-05-L-D-369-075-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.444" (11.278mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.369" (9.373mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)