FW-07-03-G-D-266-065-P-TR
Part Number:
FW-07-03-G-D-266-065-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.331" (8.407mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.266" (6.750mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)