FW-07-03-L-D-085-066-TR
Part Number:
FW-07-03-L-D-085-066-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.151" (3.835mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)