FW-07-03-L-D-237-065-P-TR
Part Number:
FW-07-03-L-D-237-065-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.302" (7.671mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.237" (6.020mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)