FW-35-05-L-D-445-157-A-P-TR
Part Number:
FW-35-05-L-D-445-157-A-P-TR
Description:
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.602" (15.291mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.303mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)