FW-05-05-L-D-569-075-TR
Part Number:
FW-05-05-L-D-569-075-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.644" (16.358mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.569" (14.453mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)