FW-07-05-G-D-319-130-P-TR
Part Number:
FW-07-05-G-D-319-130-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.449" (11.405mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.319" (8.103mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)