FW-32-02-F-D-332-075
Part Number:
FW-32-02-F-D-332-075
Description:
CONN HDR 64POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.482" (12.243mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.332" (8.433mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)