FW-07-05-G-D-380-117-TR
Part Number:
FW-07-05-G-D-380-117-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.497" (12.624mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)