FW-06-03-FM-D-168-177-P-TR
Part Number:
FW-06-03-FM-D-168-177-P-TR
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.345" (8.763mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.168" (4.267mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)