FW-07-02-F-D-138-179
Part Number:
FW-07-02-F-D-138-179
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.392" (9.957mm)
Length - Post (Mating) :
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height :
0.138" (3.505mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)