FW-07-05-L-D-425-087-P-TR
Part Number:
FW-07-05-L-D-425-087-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.512" (13.005mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)