FW-07-05-L-D-527-140-P-TR
Part Number:
FW-07-05-L-D-527-140-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.667" (16.942mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.527" (13.386mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)