FW-07-03-G-D-215-137-A
Part Number:
FW-07-03-G-D-215-137-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.352" (8.941mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)