FW-12-05-L-D-480-177-A-P-TR
Part Number:
FW-12-05-L-D-480-177-A-P-TR
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.657" (16.688mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.480" (12.192mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)