FW-10-05-L-D-520-089-A-P-TR
Part Number:
FW-10-05-L-D-520-089-A-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.609" (15.468mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.520" (13.208mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)