FW-10-05-L-D-527-089-A-P-TR
Part Number:
FW-10-05-L-D-527-089-A-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.616" (15.646mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.527" (13.386mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)