FW-20-05-G-D-339-100-A-P-TR
Part Number:
FW-20-05-G-D-339-100-A-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.439" (11.151mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.339" (8.611mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)