FW-20-05-G-D-417-079-P-TR
Part Number:
FW-20-05-G-D-417-079-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.496" (12.598mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.417" (10.592mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)