FW-20-05-G-D-568-107-A-TR
Part Number:
FW-20-05-G-D-568-107-A-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height :
0.568" (14.427mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)