FW-20-03-G-D-236-100-P-TR
Part Number:
FW-20-03-G-D-236-100-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.336" (8.534mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)