FW-20-05-L-D-394-138-A-TR
Part Number:
FW-20-05-L-D-394-138-A-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.532" (13.513mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)