FW-20-05-L-D-412-120-P-TR
Part Number:
FW-20-05-L-D-412-120-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.532" (13.513mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.412" (10.465mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)