FW-20-03-L-D-099-150-TR
Part Number:
FW-20-03-L-D-099-150-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.249" (6.325mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.099" (2.515mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)