FW-12-02-F-D-095-157
Part Number:
FW-12-02-F-D-095-157
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.327" (8.306mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.095" (2.413mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)