FW-20-05-L-D-490-172-P-TR
Part Number:
FW-20-05-L-D-490-172-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.662" (16.815mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)