FW-20-05-L-D-502-110-A-P-TR
Part Number:
FW-20-05-L-D-502-110-A-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.612" (15.545mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.502" (12.751mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)