FW-20-03-L-D-259-100-A-P-TR
Part Number:
FW-20-03-L-D-259-100-A-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.359" (9.119mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.259" (6.579mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)