FW-02-05-F-D-402-157-TR
Part Number:
FW-02-05-F-D-402-157-TR
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.559" (14.199mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.402" (10.211mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)