FW-02-05-L-D-358-078-TR
Part Number:
FW-02-05-L-D-358-078-TR
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.436" (11.074mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.358" (9.093mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)