FW-40-05-LM-D-527-105-P-TR
Part Number:
FW-40-05-LM-D-527-105-P-TR
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.632" (16.053mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
0.527" (13.386mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)