FW-41-05-L-D-472-118-A-P-TR
Part Number:
FW-41-05-L-D-472-118-A-P-TR
Description:
CONN HDR 82POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.590" (14.986mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)