FW-44-05-H-D-373-090-A-P-TR
Part Number:
FW-44-05-H-D-373-090-A-P-TR
Description:
CONN HDR 88POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.463" (11.760mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.373" (9.474mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)