FW-46-05-G-D-477-172-A-P-TR
Part Number:
FW-46-05-G-D-477-172-A-P-TR
Description:
CONN HDR 92POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.649" (16.485mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.477" (12.116mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
92
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)