FW-03-03-L-D-256-070-A-TR
Part Number:
FW-03-03-L-D-256-070-A-TR
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.326" (8.280mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.256" (6.502mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)