FW-50-03-L-D-156-156-P-TR
Part Number:
FW-50-03-L-D-156-156-P-TR
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.312" (7.925mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.156" (3.962mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)