FW-37-05-G-D-315-175-P-TR
Part Number:
FW-37-05-G-D-315-175-P-TR
Description:
CONN HDR 74POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.490" (12.446mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Number of Positions :
74
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)