FW-38-05-G-D-386-065-A-P-TR
Part Number:
FW-38-05-G-D-386-065-A-P-TR
Description:
CONN HDR 76POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.451" (11.455mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.386" (9.804mm)
Number of Positions :
76
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)