FW-38-05-L-D-379-085-A-TR
Part Number:
FW-38-05-L-D-379-085-A-TR
Description:
CONN HDR 76POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.464" (11.786mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.379" (9.627mm)
Number of Positions :
76
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)