FW-08-03-G-D-264-120-P-TR
Part Number:
FW-08-03-G-D-264-120-P-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.384" (9.754mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.264" (6.706mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)