FW-40-03-LM-D-305-086-A-P-TR
Part Number:
FW-40-03-LM-D-305-086-A-P-TR
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.391" (9.931mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)